Rozmowa kwalifikacyjna #07 - Podpisanie umowy
Rozmowa kwalifikacyjna #07 - Podpisanie umowy

Już prawie koniec. Przed Tobą ostatni etap, mianowicie ostatnie spotkanie i podpisanie umowy. Sama przyjemność, ale czy do końca?


Jest to siódma część serii „Rozmowa Kwalifikacyjna”. Zapraszam do pozostałych artykułów:
Rozmowa kwalifikacyjna #01 – Wstęp
Rozmowa kwalifikacyjna #02 – Przygotowanie się do rozmowy
Rozmowa kwalifikacyjna #03 – Początek rozmowy, część miękka i porady ogólne
Rozmowa kwalifikacyjna #04 – Ogólna rozmowa techniczna
Rozmowa kwalifikacyjna #05 – Pytania do firmy
Rozmowa kwalifikacyjna #06 – Kontakt i feedback


Nadszedł upragniony dzień. Ładne ubranie, dobry humor i wiedza, że już za godzinę czy dwie praca będzie twoja. Jednak jest parę rzeczy, których musisz dopilnować, żeby być w stu procentach szczęśliwym nowym pracownikiem.

Spotkanie

Na spotkanie przyjdź tak jak na rozmowę kwalifikacyjną oraz bądź profesjonalny i uprzejmy. Mimo wszystko dalej jesteś kimś obcym dla firmy, więc warto pokazać się z jak najlepszej strony.

Na samym spotkaniu zostanie ci przedstawiona oferta firmy. Zapewne będzie podobna lub taka sama jak Twoja początkowa, ale nie zawsze tak jest. Zdarza się, że oferta jest nieco niższa niż początkowa. W większości firm w tym momencie można negocjować, rzadko zdarza się, żeby to była oferta ostateczna i bez możliwości rozmowy. Warto podjąć tę próbę i przekonać pracodawcę do swoich racji.

Jeżeli wszystko z ofertą jest ok, to warto w tym momencie podpytać o rzeczy, które cię nurtują. Jest to ostatni moment przed podpisaniem umowy, w którym możesz upewnić się o wszystko i bez problemów podziękować. Wykorzystaj go. W końcu rozmowa jest dla Ciebie.

Podpisanie umowy

Jeżeli wszystko jest ok i wiesz wszystko, co chcesz, nadchodzi czas na podpisanie umowy. Warto wziąć umowę i ją przeczytać na spokojnie. W końcu ta umowa wiąże cię z pracodawcą na, miejmy nadzieję, długi czas, więc warto, żeby była dobra i bez żadnych sztuczek. Pytaj o wszystko, co budzi twoje wątpliwości, a jeżeli nie jesteś czegoś pewien, poproś o czas na spokojne przemyślenie.

Zwykle jednak te umowy są dobre dla obydwu stron. W takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego, jak ją podpisać, uścisnąć rękę osobie prowadzącej i cieszyć się z nowej pracy. Jestem z Ciebie dumny! 🙂

Podsumowanie

Długi etap rekrutacji został zakończony. Ty cieszysz się nową pracą, ja cieszę się z tego, że ci pomogłem. Jeżeli rady były przydatne, udostępnij je dalej. Jeżeli pomogą chociaż jednej osobie zyskać nową pracę, będę szczęśliwy 🙂

Koniec teorii. Kolejne części tej serii to same techniczne mięsko – pytania rekrutacyjne. Zacznę od front endu, na którym znam się najlepiej. Pytania podzieliłem na kategorie, dzięki czemu prościej będzie później znaleźć odpowiednie. Zapraszam więc do kolejnego wpisu, gdzie opowiem o pytaniach z JavaScriptu.

Jeżeli chcesz się podzielić swoją historią lub wyrazić opinię – zapraszam do komentarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here